Ikast Cup 2012          
               
Turneringsplan for U18 og U21.  Ikast-Brande Arena  
               
  Søndag Kl. Rk. Pulje Hold A Hold B Dommer
  Bane 1 09:00 DU1821 1 Holstebro 1 Hvido/Ishøj Holstebro 2
  Bane 1 10:10 DU1821 1 Holstebro 2 Gentofte Ishøj
  Bane 1 11:20 DU1821 5.-6. pl. nr. 5 Nr. 6 Nr. 4
  Bane 1 12:30 DU1822 3.-4. pl. Nr. 3 Nr. 4 Nr. 6
  Bane 1   DU1821 Finale i Hyldgårdhallen kl. 13.00 Nr. 5
               
  Bane 2 09:00 DU1821 1 Ikast BRH Gentofte
  Bane 2 10:10 HU1821 9 Vejle Holstebro Tarm
  Bane 2 11:20 HU1821 9 Tarm Vejle Holstebro
  Bane 2 12:30 HU1821 9 Holstebro Tarm Vejle
  Bane 2 13:40          
               
  Bane 3 09:00 HU1821 8 Niebüll SC Strande Ikast
  Bane 3 10:30 HU1821 8 Ikast Niebüll Strande
  Bane 3 12:00 HU1821 8 Strande Ikast Niebüll
  Bane 3 13:30     (Der spilles bedst a 5 sæt i denne pulje)
               
  Bane 4 09:00 HU1821 7 DHV Grøndal Gentofte
  Bane 4 10:30 HU1821 7 Gentofte DHV Grøndal
  Bane 4 12:00 HU1821 7 Grøndal Gentofte DHV
  Bane 4 13:30 HU1821   (Der spilles bedst a 5 sæt i denne pulje)
               
  HU18-HU21       DU18-DU21
  Indledende puljer:     Indledende pulje
  Pulje 1 Pulje 2 Pulje 3     Pulje 1  
Nr. 1 DHV HU21 Grøndal HU18 Gentofte HU18   Holstebro DU21 1
Nr. 2 Tarm HU21 Niebül HU18 SC Strande HU18   Holstebro DU21 2
Nr. 3 Holstebro HU21 Ikast HU18 Vejle HU18   Ikast DU18  
            Hvidovre/Ishøj DU18
  Mellemrundepuljer:     BRH DU18  
  Pulje 4 Pulje 5 Pulje 6     Gentofte DU18  
Nr. 1 DHV Odense Grøndal HU18 Gentofte HU18      
Nr. 2 Niebüll Strande Ikast     Slutspil:  
Nr. 3 Vejle Holstebro Tarm     5 vs. 6  
            3 vs. 4  
  Afsluttende runder     og finale 1 vs. 2  
  1.-3. plads 4.-6. plads 7.-9. plads      
  Pulje 7 Pulje 8 Pulje 9        
  DHV Niebüll Vejle        
  Grøndal Strande Holstebro      
  Gentofte Ikast Tarm        
               
  Lørdag kl. rk. pulje Hold A Hold B Resultat
  Bane 1 09:00 DU1821 1 Ikast Hvido/Ishøj 2-0
  Bane 1 10:10 DU1821 1 Holstebro 1 Ikast 0-2
  Bane 1 11:20 DU1821 1 Hvido/Ishøj Gentofte 2-0
  Bane 1 12:30 DU1822 1 Holstebro 1 Holstebro 2 1-2
  Bane 1 13:40 DU1821 1 Ikast Gentofte 0-2
  Bane 1 14:50 DU1821 1 Holstebro 1 BRH 0-2
  Bane 1 16:00 DU1821 1 Holstebro 1 Gentofte 1-2
  Bane 1 17:10 DU1821 1 BRH Hvido/Ishøj 2-0
               
  Bane 2 09:00 DU1821 1 BRH Gentofte 2-0
  Bane 2 10:10 HU1821 2 Ikast Grøndal 1-2
  Bane 2 11:20 DU1821 1 BRH Holstebro 2 2-0
  Bane 2 12:30     Pause    
  Bane 2 13:40 HU1821 4 DHV Vejle 2-0
  Bane 2 14:50 HU1821 4 Niebüll DHV 0-2
  Bane 2 16:00 DU1821 1 Hvido/Ishøj Holstebro 2 2-0
  Bane 2 17:10 DU1821 1 Ikast Holstebro 2 2-0
               
  Bane 3 09:00 HU1821 1 DHV Holstebro 2-0
  Bane 3 10:10 HU1821 1 DHV Tarm 1-2
  Bane 3 11:20 HU1821 2 Niebüll Grøndal 0-2
  Bane 3 12:30 HU1821 2 Niebüll Ikast 2-1
  Bane 3 13:40 HU1821 5 Grøndal Holstebro 2-0
  Bane 3 14:50 HU1821 5 Strande Grøndal 0-2
  Bane 3 16:00 HU1821 5 Holstebro Strande 0-2
  Bane 3 17:10 HU1821 4 Vejle Niebüll 0-2
               
  Bane 4 09:00 HU1821 3 Strande Vejle 2-0
  Bane 4 10:10 HU1821 3 Vejle Gentofte 0-2
  Bane 4 11:20 HU1821 3 Strande Gentofte 1-2
  Bane 4 12:30 HU1821 1 Tarm Holstebro 2-0
  Bane 4 13:40 HU1821 6 Gentofte Ikast 2-1
  Bane 4 14:50 HU1821 6 Tarm Gentofte 0-2
  Bane 4 16:00 HU1821 6 Ikast Tarm 2-1
  Bane 4 17:10          
  Buskørsel:          
  Lørdag kører der bus fra Hyldgårdsskolen til Ikastbrande Arena   
  7.40 og 8.00          
  Frokostkørsel til Hyldgård 12.20, 12.40 og 13.00    
  Retur til Ikasthallerne 12.50, 13.10 og 13.30    
  Aftenkørsel til Hyldgård 18.00 og 18.20 og 18.40    
  Søndag:           
  Søndag morgen 7.40 og 8.00      
  Retur til Hyldgård til frokost og pigefinale  13.00, 13.20, 13.40 og 14.00