Ikast Cup  Volleyball  d. 15.-17. september 2012
Hyldgårdsskolens haller Version: Lørdag kl. 10.30
Lørdag Hal A - U14-rækkerne      
  kl. Rk Pulje Hold A Hold B Dommer
Bane 1 09:00 DU14 1 Holstebro Amager 0-2
Bane 1 10:00 DU14 1 Holstebro Gentofte 0-2
Bane 1 11:00 DU14 1 Amager Gentofte 2-0
Bane 1 13:30 DU14teen 1 Skovbakken Holstebro 2 0-2
Bane 1 14:15 DU14teen 1 DHV Skovbakken 2-0
Bane 1 15:00 DU14teen 1 Skovbakken Ishøj 2 2-0
Bane 1 15:45 DU14teen semi1 1p1 DHV 2p2 Hol1 2-0
Bane 2 09:00 DU14 2 DHV/Skovb. Ikast 2-0
Bane 2 10:00 DU14 2 DHV/Skovb. Ishøj 2-0
Bane 2 11:00 DU14 2 Ikast Ishøj 2-0
Bane 2 13:30 DU14teen 1 Ishøj 2 DHV 0-2
Bane 2 14:15 DU14teen 1 Ishøj 2 Holstebro 2 0-2
Bane 2 15:00 DU14teen 1 DHV  Holstebro 2 2-0
Bane 2 15:45 DU14teen semi2 1p2 Ika 2p1 Hol2 2-0
Bane 3 09:00 HU14 1 Grøndal Holste/Ikast 1-2
Bane 3 10:00 HU14 1 DHV Holste/Ikast 2-0
Bane 3 11:00 HU14 1 Grøndal DHV 2-1
Bane 3 13:30 DU14teen 2 Ikast Ishøj 1 2-0
Bane 3 14:15 DU14teen 2 Ikast Holstebro 1 2-0
Bane 3 15:00 DU14teen 2 Ishøj 1 Holstebro 1 0-2
Bane 3 15:45 DU14teen 5.-7.pl. 4p1 Ish2 3p2 Ish1 0-2
Bane 3 16:30 DU14teen 3.-4.pl. Holst.1 Holstebro 2 2-0
Bane 3 17:15 DU14teen Finale DHV Ikast 2-1
Bane 4 13:30 HU14teen F Grøndal 2 Ikast 2-0
Bane 4 14:15 HU14teen F DHV 1 Ikast 2-0
Bane 4 15:00 HU14teen F DHV 1 Grøndal 2 0-2
Bane 4 15:45 HU14teen Kvart1 DHV2 DHV1 0-2
Bane 4 16:30 HU14teen Semi 1 DHV1 Holstebro 1-2
Bane 4 17:15 DU14teen 5.-6. pl Ishøj Skovbak 0-2
Bane 4 19:30 HU14teen 3.-4.pl. DHV1 Grøndal2 1-2
Bane 4 18:00 HU14teen Finale Holstebro Grøndal 1 2-0
Bane 5 13:30 HU14teen E DHV2 Holstebro 0-2
Bane 5 14:15 HU14teen E Grøndal 1 DHV2 2-0
Bane 5 15:00 HU14teen E Grøndal 1 Holstebro 0-2
Bane 5 15:45 HU14teen Kvart2 2 pulje E 3 Pulje F 2-0
Bane 5 16:30 HU14teen Semi 2 Grøndal 2 Grøndal 1 0-2
Bane 5 17:15 HU14teen 5.-6. pl. DHV Ikast 1-2
Lørdag hal B - U16-rækkerne    
  kl. Rk Pulje Hold A Hold B Dommer
Bane 1 09:00 HU16 1 Grøndal Ikast 0-2
Bane 1 10:10 HU16 1 DHV Ry 2-0
Bane 1 11:20 DU16 1 Ry -Vestsjælland 0-2
Bane 1 12:30 HU16 1 Grøndal Ry 2-0
Bane 1 13:40 HU16 1 Ikast DHV 2-1
Bane 1 14:50 DU16 2 BVC Skovbakken 2-0
Bane 1 16:00 HU16 1 Grøndal DHV 0-2
Bane 1 17:10 HU16 1 Ikast Ry 2-0
Bane 1 18:20 DU16 2 BVC -Amager 2-0
   
Bane 2 09:00 DU16 1 Vestsjælland -Holstebro 2-0
Bane 2 10:10 DU16 1 DHV Odense -Ry 2-0
Bane 2 11:20 DU16 1 Gentofte   -Holstebro 2-0
Bane 2 12:30 DU16 1 Gentofte -DHV 2-0
Bane 2 13:40 DU16 1 Holstebro -Ry 2-0
Bane 2 14:50 DU16 1 DHV Odense -Vestsjælland 0-2
Bane 2 16:00 DU16 1 Ry -Gentofte 0-2
Bane 2 17:10 DU16 1 DHV Odense -Holstebro 2-0
Bane 2 18:20 DU16 1 Gentofte -Vestsjælland 0-2
   
Bane 3 09:00 DU16 2 Amager -Ikast 1-2
Bane 3 10:10 DU16 2 Grøndal -Skovbakken 2-0
Bane 3 11:20 DU16 2 Ikast -BVC 1-2
Bane 3 12:30 DU16 2 Amager -Skovbakken 2-0
Bane 3 13:40 DU16 2 BVC -Grøndal 2-0
Bane 3 14:50 DU16 2 Ikast -Grøndal 2-0
Bane 3 16:00  
Bane 3 17:10 DU16 2 Grøndal -Amager 0-2
Bane 3 18:20 DU16 2 Ikast -Skovbakken 2-0
Søndag Hal A          
  kl. Rk Pulje Hold A Hold B Dommer
Bane 1 09:00 DU14 Kvart2 Gentofte Ishøj 2-0
Bane 1 10:00 DU14 Semi 2 DHV/Skovb. Gentofte 1-2
Bane 1 11:00 DU14 5.-6. pl. Holstebro Ishøj 2-0
Bane 1 12:00 DU14 3.-4.pl. Ikast DHV/Skovb. 2-0
Bane 1 13:00 DU14 Finale Amager Gentofte 2-0
Bane 1 14:00  
   
Bane 2 09:00 DU14 Kvart1 Holstebro Ikast 0-2
Bane 2 10:00 DU14 Semi 1 Amager Ikast 2-0
Bane 2 11:00 HU14 DHV Holst/Ikast 2-0
Bane 2 12:00 HU14 Grøndal Holst/Ikast 2-0
Bane 2 13:00 HU14 "Finale" DHV Grøndal 2-0
Bane 2 14:00  
   
Bane 3 09:00 HU16 Ry Ikast 0-2
Bane 3 10:00 HU16 Grøndal DHV Odense 0-2
Bane 3 11:00 HU16 Ry DHV Odense 0-2
Bane 3 12:00 HU16 Ikast Grøndal 2-0
Bane 3 13:00 HU16 Ry Grøndal 0-2
Bane 3 14:00 HU16   Ikast DHV Odense 1-2
Hal B Søndag  DU16-slutspil         
Bane 1 08:00 DU16  
Bane 1 09:00 DU16 Kvart 1 DHV Odense Ikast 0-2
Bane 1 10:10 DU16 Semi 1 Ikast Vestsjælland 2-0
Bane 1 11:20 DU16 3.-4. pl. Vestsjælland Amager 2-0
Bane 1 12:30 DU16 Finale Ikast BVC 2-0
   
   
Bane 2 08:00 DU16  
Bane 2 09:00 DU16 Kvart 2 Amager Gentofte 2-1
Bane 2 10:10 DU16 Semi 2 Amager BVC 0-2
Bane 2 11:20 DU16 5.-6. pl. DHV Gentofte 1-2
Bane 2 13:00 DU18-21 Finale BRH Gentofte 2-0
   
Bane 3 08:00 DU16  
Bane 3 09:00 DU16 7.-10.a Holstebro Skovbakken 2-0
Bane 3 10:10 DU16 7.-10.b Ry Grøndal 0-2
Bane 3 11:20 DU16 9.-10.-pl. Skovbakken Ry 2-0
Bane 3 12:30 DU16 7.-8. pl. Holstebro Grøndal 0-2