Danmarksmesterskabet
12. apr - 13. apr   DU18 Hyldgårdsskolen
                                               
Dag Kl.   Kamp - Lørdag Resultat Dommere/sekr. (Res.)
Nr. Bane Hold #1 - Hold #2 #1 - #2 Min. ( 1.sæt , 2.sæt , 3. sæt )
Lør 08:45 A1 1 Gentofte Volley - DHV Odense 2 - 0     25   11   25   18          
Lør 08:45 A2 2 BRH Volley - S-E Volley 2 - 0     25   10   25   6          
Lør 08:45 A3 3 Skovbakken - Vesthimmerlands VK 2 - 0     25   18   26   24          
Lør 09:55 B1 1 Fjellerup Volley - Grøndal EV 0 - 2     14   25   7   25          
Lør 09:55 B2 2 Fortuna Odense - Øster Starup - Vester Nebel IF 2 - 1     25   22   14   25   15   9  
Lør 09:55 B3 3 Ikast KFUM - Team Køge 0 - 2     16   25   21   25          
Lør 11:05 A4 1 S-E Volley - Vesthimmerlands VK 2 - 0     25   10   25   21          
Lør 11:05 A5 2 BRH Volley - DHV Odense 2 - 0     25   9   25   12          
Lør 11:05 A6 3 Gentofte Volley - Skovbakken 2 - 0     25   16   25   9          
Lør 12:15 B4 1 Team Køge - Fjellerup Volley 2 - 0     25   3   25   3          
Lør 12:15 B5 2 Fortuna Odense - Ikast KFUM 0 - 2     21   25   16   25          
Lør 12:15 B6 3 Grøndal EV - Øster Starup - Vester Nebel IF 2 - 0     25   10   25   16          
Lør 14:00 A7 1 Vesthimmerlands VK - Gentofte Volley 0 - 2     16   25   8   25          
Lør 14:00 A8 2 S-E Volley - DHV Odense 2 - 1     25   15   20   25   15   13  
Lør 14:00 A9 3 Skovbakken - BRH Volley 0 - 2     5   25   5   25          
Lør 15:10 B7 1 Øster Starup - Vester Nebel IF - Team Køge 0 - 2     14   25   13   25          
Lør 15:10 B8 2 Grøndal EV - Fortuna Odense 2 - 1     25   18   10   25   15   13  
Lør 15:10 B9 3 Ikast KFUM - Fjellerup Volley 2 - 0     25   9   25   8          
Lør 16:20 A10 1 S-E Volley - Skovbakken 2 - 0     25   20   25   23          
Lør 16:20 A11 2 DHV Odense - Vesthimmerlands VK 2 - 0     25   18   26   24          
Lør 16:20 A12 3 BRH Volley - Gentofte Volley 0 - 2     23   25   20   25          
Lør 17:30 B10 1 Fjellerup Volley - Øster Starup - Vester Nebel IF 0 - 2     16   25   20   25          
Lør 17:30 B11 2 Team Køge - Fortuna Odense 2 - 0     25   3   25   15          
Lør 17:30 B12 3 Grøndal EV - Ikast KFUM 0 - 2     9   25   7   25          
Søn 08:00 A13 1 Vesthimmerlands VK - BRH Volley 0 - 2     3   25   2   25          
Søn 08:00 A14 2 DHV Odense - Skovbakken 0 - 2     14   25   17   25          
Søn 08:00 A15 3 Gentofte Volley - S-E Volley 2 - 0     25   5   25   8          
Søn 08:00 B13 4 Øster Starup - Vester Nebel IF - Ikast KFUM 1 - 2     25   23   7   25   6   15  
Søn 08:00 B14 5 Team Køge - Grøndal EV 2 - 0     25   12   25   20          
Søn 08:00 B15 6 Fjellerup Volley - Fortuna Odense 0 - 2     17   25   10   25          
Placering i pulje   Resultater i     Sæt Bolde Point
  Pulje: A     V - T Diff.
2 BRH Volley 8 - 2 6 141 8
1 Gentofte Volley 10 - 0 10 116 10
3 S-E Volley 6 - 5 1 -38 6
5 DHV Odense 3 - 8 -5 -67 2
4 Skovbakken 4 - 6 -2 -44 4
6 Vesthimmerlands VK 0 - 10 -10 -108 0
Placering i pulje   Resultater i     Sæt Bolde Point
  Pulje: B     V - T Diff.
1 Team Køge 10 - 0 10 130 10
6 Fjellerup Volley 0 - 10 -10 -143 0
3 Grøndal EV 6 - 5 1 -5 6
4 Fortuna Odense 5 - 7 -2 -18 4
5 Øster Starup - Vester Nebel IF 4 - 8 -4 -56 2
2 Ikast KFUM 8 - 3 5 92 8
Dag Kl.   Kamp - Søndag Resultat Dommere/sekr. (Res.)
Nr. Bane Hold #1 - Hold #2 #1 - #2 Min. ( 1.sæt , 2.sæt , 3. sæt )
B-Semifinale runde (5-8)
Søn 09:30 BSemi1 1 S-E Volley - Fortuna Odense 0 - 2 14   25   14   25              
Søn 09:30 BSemi2 3 Grøndal EV - Skovbakken 2 - 0 25   20   25   14              
Semifinale runde
Søn 10:20 Semi1 4 Gentofte Volley - Ikast KFUM 2 - 0 25   17   25   16              
Søn 10:20 Semi2 6 Team Køge - BRH Volley 2 - 0 25   18   25   20              
Placeringskampe
Søn 09:30 11-12pl 2 Vesthimmerlands VK - Fjellerup Volley 2 - 0 25   15   25   21              
Søn 11:00 9-10 pl 2 DHV Odense - Øster Starup - Vester Nebel IF 0 - 2 13   25   8   25              
Søn 11:00 7-8 pl. 1 S-E Volley - Skovbakken 2 - 0 25   13   25   15              
Søn 11:00 5-6 pl. 3 Fortuna Odense - Grøndal EV 2 - 0 25   19   25   23              
Finale runde
Søn 12:40 3-4 pl 4 Ikast KFUM - BRH Volley 0 - 2 12   25   16   25              
Søn 14:00 Finale 4 Gentofte Volley - Team Køge 2 - 1 25   23   24   26   15   3