Turneringsplan IVC 2016
Version 1.1   Tirsdag 00.30      
Ikast Volley-Cup 2016
Turneringsplan lørdag d. 17. september og søndag 18. september 2016
               
HU16  Hyldgård hal A  bane 1 HU16    
Dag Bane Række Kl. Kamp Hold A Hold B Dommer
Lørdag 1 HU16 08:30 Pulje 1 SE Volley DHV Odense Grøndal
Lørdag 1 HU16 09:30 Pulje 1 Vestsjælland Hamburg Grøndal
Lørdag 1 HU16 10:30 Pulje 1 Grøndal Vestsjælland DHV Odense
Lørdag 1 HU16 11:30 Pulje 1 Hamburg SE Volley DHV Odense
Lørdag 1 HU16 12:30 Pulje 1 Vestsjælland SE Volley Hamburg
Lørdag 1 HU16 13:30 Pulje 1 DHV Odense Grøndal Hamburg
Lørdag 1 HU16 14:30 Pulje 1 Hamburg DHV Odense Vestsjælland
Lørdag 1 HU16 15:30 Pulje 1 Grøndal SE Volley Vestsjælland
Lørdag 1 HU16 16:30 Pulje 1 Hamburg Grøndal SE Volley
Lørdag 1 HU16 17:30 Pulje 1 Vestsjælland DHV Odense SE Volley
               
Søndag 1 HU16 09:00 Semi 1 Nr. 1 Nr. 4 Nr. 5
Søndag 1 HU16 10:00 Semi 2 Nr. 2 Nr. 3 V. Semi 1
Søndag 1 HU16 11:00 3.-5. T. Semi 1 Nr. 5 T. Semi 2
Søndag 1 HU16 12:00 3.-5. T. Semi 2 Nr. 5 V. Semi 2
Søndag 1 HU16 13:30 3.-5. T. Semi 1 T. Semi 2 Nr. 5
Søndag 1 HU16 14:30 Finale V. Semi 1 V. Semi 2 T. Semi 1
               
               
DU14  Hyldgård hal A  Bane 2 DU14   Dommer
Dag Bane Række Kl. Kamp Hold A Hold B Dommer
Lørdag 2 DU14 08:30 Pulje 1 Lyngby/Glxe Vestsjælland 2 Gentofte
Lørdag 2 DU14 09:30 Pulje 1 Gentofte Ikast Lyngby/glxe
Lørdag 2 DU14 10:30 Pulje 1 Vestsjælland 1 Grøndal Ikast
Lørdag 2 DU14 11:30 Pulje 1 Lyngby/Glxe Gentofte Vestsjælland 2
Lørdag 2 DU14 12:30 Pulje 1 Vestsjælland 1 Vestsjælland 2 Grøndal
Lørdag 2 DU14 13:30 Pulje 1 Grøndal Ikast Vestsjælland 1
Lørdag 2 DU14 14:30 Pulje 1 Lyngby/Glxe Vestsjælland 1 Ikast
Lørdag 2 DU14 15:30 Pulje 1 Grøndal Gentofte Lyngby/glxe
Lørdag 2 DU14 16:30 Pulje 1 Ikast Vestsjælland 2 Gentofte
Lørdag 2 DU14 17:30 Pulje 1 Lyngby/Glxe Grøndal Vestsjælland 2
               
Søndag 2 DU14 08:00 Pulje 1 Ikast Vestsjælland 1 Grøndal
Søndag 2 DU14 09:00 Pulje 1 Vestsjælland 2 Gentofte Vestsjælland 1
Søndag 2 DU14 10:00 Pulje 1 Lyngby/Glxe Ikast Gentofte
Søndag 2 DU14 11:00 Pulje 1 Vestsjælland 2 Grøndal Ikast
Søndag 2 DU14 12:00 Pulje 1 Gentofte Vestsjælland 1 Lyngby/glxe
Søndag 2 DU14 13:00 5.-6. pl. Nr. 5 Nr. 6 Nr. 2
Søndag 2 DU14 14:00 3.-4. pl. Nr. 3 Nr. 4 Tab. 5-6. pl.
Søndag 2 DU14 15:00 Finale Nr. 1 Nr. 2 Tab. 3.-4. pl. 
               
HU14  Hyldgård hal   A  bane 3 HU14   Dommer
Dag Bane Række Kl. Kamp Hold A Hold B Dommer
      08:30   DU-18-kamp   Ikast HU14!
Lørdag 3 HU14 09:30 Pulje 1 Holstebro Ikast Vestsjællland
Lørdag 3 HU14 10:30 Pulje 1 Grøndal Vestsjællland Middelfart DU18
Lørdag 3 HU14 12:30 Pulje 1 Holstebro Vestsjællland Grøndal
Lørdag 3 HU14 13:30 Pulje 1 Ikast Grøndal Holstebro
Lørdag 3 HU14 14:30 Pulje 1 Ikast Vestsjællland Grøndal
Lørdag 3 HU14 15:30 Pulje 1 Grøndal Holstebro Ikast
               
Søndag 3 HU14 08:30 Pulje 1 Nr. 2 Nr. 4 Nr. 3
Søndag 3 HU14 09:30 Pulje 1 Nr. 1 Nr. 3 Nr. 4
Søndag 3 HU14 10:30 Pulje 1 Nr. 2 Nr. 3 Nr. 1
Søndag 3 HU14 11:30 Pulje 1 Nr. 4 Nr. 1 Nr. 2
Søndag 3 HU14 12:30 Pulje 1 Nr. 4 Nr. 3 Nr. 1
Søndag 3 HU14 13:30 Pulje 1 Nr. 1 Nr. 2 Nr. 4
               
HU18 Hyldgård hal B   Bane 4      
Dag Bane Række Kl. Kamp Hold A Hold B Dommer
Lørdag 4 HU18 09:40 Pulje 1 Hornsyld Vestsjælland Ikast 1
Lørdag 4 HU18 10:50 Pulje 1 Ikast 2 Ikast 1 Vestsjælland
Lørdag 4 HU18 13:10 Pulje 1 Hornsyld Ikast 1 Ikast 2
Lørdag 4 HU18 14:20 Pulje 1 Vestsjælland Ikast 2 Hornsyld
Lørdag 4 HU18 15:30 Pulje 1 Vestsjælland Ikast 1 Ikast 2
Lørdag 4 HU18 16:40 Pulje 1 Ikast 2 Hornsyld Vestsjælland
               
Søndag 4 HU18 08:30 Semi 1 Nr. 4 Nr. 1 Nr. 2
Søndag 4 HU18 09:40 Semi 2 Nr. 2 Nr. 3 Taber Semi 1
*Søndag 4 HU18 13:10 3.-4. p.(bá5) Taber Semi 1 Taber Semi 2 Vinder Semi 1
*Søndag 4 HU18 14:20 Finale(bá5) Vinder Semi 1 Vinder Semi 2 Taber Semi 2
      15:30        
*: kampen spilles bedst á 5 sæt.      
               
DU18 Hyldgård hal Bane  5 (m. fl.)    
Dag Bane Række Kl. Kamp Hold A Hold B Dommer
Lørdag 5 DU18 08:30 Pulje 1 Farum/Holte 1 Skive Vestsjælland
Lørdag 4 DU18 08:30 Pulje 2 Gentofte Farum/Holte 2 DHV Odense
Lørdag 3 DU18 08:30 Pulje 3 Ikast Lyngby/Glxe Ikast HU14
Lørdag 5 DU18 09:40 Pulje 1 Vestsjælland Skive Farum/Holte 1
Lørdag 5 DU18 10:50 Pulje 2 DHV Odense Farum/Holte 2 Gentofte
Lørdag 3 DU18 11:30 Pulje 3 Ikast Middelfart Lyngby/Glxe
Lørdag 4 DU18 12:00 Pulje 1 Farum/Holte 1 Vestsjælland Skive
Lørdag 5 DU18 12:00 Pulje 2 Gentofte DHV Odense Farum/Holte 2
Lørdag 5 DU18 13:10 Pulje 3 Lyngby/Glxe Middelfart Ikast
Lørdag 5 DU18 14:20 Pulje 4 2p2 3p3 1p1
Lørdag 5 DU18 15:30 Pulje 5 2p1 3p2 1p3
Lørdag 5 DU18 16:40 Pulje 6 3p1 1p2 2p3
Lørdag 3 DU18 16:40 Pulje 4 3p3 1p1 2p2
Lørdag 3 DU18 17:50 Pulje 4 1p1 2p2 3p3
Lørdag 4 DU18 17:50 Pulje 5 1p3 2p1 3p2
Lørdag 5 DU18 17:50 Pulje 6 2p3 1p2 3p1
               
Søndag 5 DU18 08:30 Pulje 5 1p3 3p2 2p1
Søndag 6 DU18 08:30 Pulje 6 2p3 3p1 1p2
Søndag 6 DU18 09:40 Pulje 9 3p5 3p6 3p4
Søndag 5 DU18 09:40 Pulje 7 1p4 1p5 1p6
Søndag 4 DU18 10:50 Pulje 8 2p4 2p5 2p6
Søndag 5 DU18 10:50 Pulje 9 3p4 3p5 3p6
Søndag 5 DU18 12:00 Pulje 7 1p5 1p6 1p4
Søndag 4 DU18 12:00 Pulje 8 2p4 2p6 2p5
Søndag 5 DU18 13:10 Pulje 9 3p6 3p4 3p5
Søndag 5 DU18 14:20 Pulje 7 1p6 1p4 1p5
Søndag 3 DU18 14:30 Pulje 8 2p5 2p6 2p4
(Der vil blive byttet rundt på et par kampe, så Middelfart spiller efter kl. 10:00 søndag)
               
               
DU16 Hyldgård hal B og C -  6 og 7    
Dag Bane Række Kl. Kamp Hold A Hold B Dommer
Lørdag 6 DU16 08:30 Pulje 1 SE Volley DHV Odense Grøndal
Lørdag 6 DU16 09:30 Pulje 1 Rødovre Ikast Grøndal
Lørdag 6 DU16 10:30 Pulje 1 Grøndal Rødovre DHV Odense
Lørdag 6 DU16 11:30 Pulje 1 Ikast SE Volley DHV Odense
Lørdag 6 DU16 12:30 Pulje 1 Rødovre SE Volley Ikast
Lørdag 6 DU16 13:30 Pulje 1 DHV Odense Grøndal Ikast
Lørdag 6 DU16 14:30 Pulje 1 Ikast DHV Odense Rødovre
Lørdag 6 DU16 15:30 Pulje 1 Grøndal SE Volley Rødovre
Lørdag 6 DU16 16:30 Pulje 1 Ikast Grøndal SE Volley
Lørdag 6 DU16 17:30 Pulje 1 Rødovre DHV Odense SE Volley
               
Lørdag 7 DU16 08:30 Pulje 2 Amager Lyngby/Glxe Hornsyld
Lørdag 7 DU16 09:30 Pulje 2 Fortuna Gjellerup Hornsyld
Lørdag 7 DU16 10:30 Pulje 2 Hornsyld Fortuna Lyngby/Glxe
Lørdag 7 DU16 11:30 Pulje 2 Gjellerup Amager Lyngby/Glxe
Lørdag 7 DU16 12:30 Pulje 2 Fortuna Amager Gjellerup
Lørdag 7 DU16 13:30 Pulje 2 Lyngby/Glxe Hornsyld Gjellerup
Lørdag 7 DU16 14:30 Pulje 2 Gjellerup Lyngby/Glxe Fortuna
Lørdag 7 DU16 15:30 Pulje 2 Hornsyld Amager Fortuna
Lørdag 7 DU16 16:30 Pulje 2 Gjellerup Hornsyld Amager
Lørdag 7 DU16 17:30 Pulje 2 Fortuna Lyngby/Glxe Amager
               
Søndag 7 DU16 08:30 Kamp a 3p1 2p2 1p2
Søndag 7 DU16 09:30 Kamp b 2p1 3p2 vka
Søndag 7 DU16 10:30 Kamp d 4p1 5p2 tkb
Søndag 6 DU16 10:30 Kamp c 5p1 4p2 Tka
Søndag 7 DU16 11:30 Kamp f vkb 1p2 vkd
Søndag 6 DU16 11:30 Kamp e vka 1p1 tkc
Søndag 6 DU16 12:30 9.-10. pl. Tkc Tkd vke
Søndag 7 DU16 12:30        
Søndag 7 DU16 13:30 5.-6. pl. Tka Tkb Nr. 9
Søndag 6 DU16 13:30 3.-4. pl. Tke Tkf Nr. 10
Søndag 6 DU16 14:30 Finale Vke Vkf Nr. 4
Søndag 7 DU16 14:30 7.-8. pl. vkc Vkd Nr. 6
               
DU21 Ikast-Brande Arena  Hal A  DU21    
Dag Bane Række Kl. Kamp Hold A Hold B Dommer
Lørdag 8 DU21 10:00 Pulje 1 Ikast Amager Holstebro 1
Lørdag 8 DU21 11:10 Pulje 1 Holstebro 1 Holstebro 2 Amager
Lørdag 8 DU21 15:00 Pulje 1 Holstebro 2 Ikast Gentofte
Lørdag 8 DU21 16:10 Pulje 1 Gentofte Holstebro 1 Ikast
      18:00        
Søndag 8 DU21 08:30 Pulje 1 Gentofte Amager Holstebro 2
*Søndag 8 DU21 13:00 Finale(bá5) nr. 1 Nr. 2 Nr. 4/Nr. 5
      15:00        
          Bane 2    
Lørdag 9 DU21 10:00 Pulje 1 Holstebro 2 Gentofte Holstebro 1
Lørdag 9 DU21 11:10 Pulje 1 Gentofte Ikast Amager
Lørdag 9 DU21 15:00 Pulje 1 Amager Holstebro 1 Gentofte
Lørdag 9 DU21 16:10 Pulje 1 Holstebro 2 Amager Ikast
      18:00        
Søndag 9 DU21 08:30 Pulje 1 Holstebro 1 Ikast Holstebro 2
Søndag 9 DU21 09:40 3.-5. pl. Nr. 4 Nr. 5 Nr. 3
Søndag 9 DU21 13:00 3.-5. pl. Nr. 3 Nr. 5 Nr. 4
Søndag 9 DU21 14:10 3.-5. pl. Nr. 4 Nr. 3 Nr. 5
      15:20        
               
HU21 Ikast-Brande Arena  Hal B  HU21    
Dag Bane Række Kl. Kamp Hold A Hold B Dommer
Lørdag 10 HU21 09:00 Pulje 1 Hornsyld Gentofte Ikast 1
Lørdag 10 HU21 10:10 Pulje 1 Ikast 2 Ikast 1 Gentofte
Lørdag 10 HU21 11:20 Pulje 1 Hornsyld Ikast 1 Ikast 2
Lørdag 10 HU21 14:30 Pulje 1 Gentofte Ikast 2 Hornsyld
Lørdag 10 HU21 15:40 Pulje 1 Gentofte Ikast 1 Ikast 2
Lørdag 10 HU21 16:50 Pulje 1 Ikast 2 Hornsyld Gentofte
      18:00        
Søndag 10 HU21 08:30 Semi 1 Nr. 4 Nr. 1 Nr. 2
Søndag 10 HU21 09:40 Semi 2 Nr. 2 Nr. 3 Taber Semi 1
*Søndag 10 HU21 13:00 3.-4. p.(bá5) Taber Semi 1 Taber Semi 2 Vinder Semi 1
*Søndag 10 HU21 14:30 Finale(bá5) Vinder Semi 1 Vinder Semi 2 Taber Semi 2
      16:00        
*: kampen spilles bedst á 5 sæt.